Paprasti žingsneliai, kaip gauti svajonių darbą

Einant į darbo pokalbį Jums teks parduoti save. Kad pasisektų, privalote elgtis profesionaliai ir palikti gerą įspūdį. Kuo labiau sudominsite potencialų darbdavį, tuo didesnė galimybė bus išsaugoti norimą poziciją. Bet kaip tai padaryti? Štai 13 patarimų, kaip sėkmingai tai padaryti.

darbo-pokalbis

Specialiai paruoškite savo CV konkrečiai pozicijai

Galbūt užtruksite šiek tiek ilgiau, tačiau tai bus verta Jūsų pastangų. Apgalvokite visas detales, kurių reikalauja tam tikras darbas, ir savo CV pritaikykite prie šių reikalavimų.

Kaip parašyti sėkmingą CV, skaitykite čia.

Pasiruoškite darbo pokalbiui

Pasiskaitinėkite apie įmonę ir paruoškite tinkamų klausimų, kuriuos užduosite per interviu. Tai visada žavi žmones, jeigu paklausite: „Aš pastebėjau, kad laimėjote tokį ir tokį įvertinimą, ką planuojate toliau daryti?“ ar kažką panašaus. Klausiant tinkamų klausimų, parodysite, kad Jūs domitės jais ir tai sužavės galimą darbdavį.

Praktika, praktika, praktika

Jeigu praktikuositės prieš kiekvieną interviu, būsite geriau pasiruošęs ir patikimas. Šeimos nariai ar draugai gali Jums padėti paklausiant tipinių interviu klausimų, tarkim, papasakokite apie save – tai puiki galimybė trumpai papasakoti apie savo įgūdžius, patirtį ir kita, tad skaitykite CV ir būkite pasiruošęs kalbėti apie 5 minutes. Netuščiažodžiaukite ir nesinervinkite – tai visiškai nesudėtinga galimybė pereiti prie svarbiausio dalyko.

„Kodėl norite dirbti šį darbą/šioje įmonėje?“ – kitas dažniausių klausimų. Išnagrinėkite įmonę, kad galėtumėte pasiruošti šiam klausimui. Užsiminkite apie viliojančias verslo savybes, kaip priežastį dirbti šioje srityje, pavyzdžiui, gera reputacija ar įdomūs klientai.

Apgalvokite CV trūkumus

Jeigu kažkas Jūsų gyvenimo aprašyme yra neigiamo, būtinai būsite paklaustas apie tai per pokalbį. Pavyzdžiui, jeigu Jūs ėjote iš vieno darbo į kitą, neišdirbęs ten nei metų, būtinai būsite paklaustas kodėl. Arba jei Jūsų gyvenimo aprašyme yra didelis tarpas, kurio metu nei mokėtės, nei dirbote, tai taip pat išsiskirs. Būkite pasirengęs atsakyti į bet kokį keblų klausimą apie savo gyvenimo aprašymą.

Gražiai ir tvarkingai apsirenkite

Tikriausiai nereikia nei sakyti, kad būtina į darbo pokalbį apsirengti profesionaliai ir tinkamai. Netgi jeigu įmonė turi laisvą aprangos kodą, užsivilkite kostiumą ar tvarkingus drabužius, kad padarytumėte tinkamą įspūdį.

Atvykite anksčiau

Bandykite atvykti bent 15 minučių anksčiau nei sutarta. Tai rodo, kaip norite šio darbo, taip pat, kad esate patikimas ir profesionalus. Įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko ten nuvykti, kad nevėluotumėte, nebūtumėte sutrikęs ir stresuotas.

Tvirtas rankos paspaudimas

Kai sveikinatės su galimu darbdaviu, tvirtai paspauskite jam ranką, žiūrėkite į akis ir nuoširdžiai šypsokitės. Pirmasis įspūdis turi būti puikus, tad darykite tai teisingai.

Stebėkite savo kūno kalbą

Darbo pokalbio metu stenkitės palaikyti atvirą ir draugišką kūno kalbą. Venkite sukryžiuotų rankų ar kojų, sėdėkite tiesiai ir šiek tiek palinkęs į klausinėtoją. Šypsokitės ir mėgaukitės interviu kiek galite labiau. Atsiminkite, tai galimybė aptarti potencialų darbą.

Palaikykite akių kontaktą

Nebijokite rimto akių kontakto su darbdaviu. Tai rodo atsakomybę ir pasitikėjimą, ko kiekvienas darbdavys ieško.

Rodykite entuziasmą

Darbdaviai nori tokių darbuotojų, kurie gali ir nori sunkiai dirbti ir tapti rimtu komandos nariu. Jeigu parodysite savo entuziasmą per interviu, tai paliks teigiamą, išliekantį įspūdį.

Nebūkite beviltiškas

Yra tokia išminties kruopelė, kuri visuomet veikia: nesijaudinkite gausite darbą ar ne, nes visada bus daugybė kitų galimybių. Žinoma, Jūs nenorite turėti neigiamų pažiūrų – Jūs norite būti entuziastingas. Jeigu jausitės nervingi, kartokite šiuos nusistatymus ir pasijusite ramiai bei neatrodysite beviltiškas.

Klauskite teisingų klausimų

Daugelyje interviu suteikiama galimybė paklausti klausimų. Tai fantastiška galimybė išsiaiškinti ko tiksliai darbdavys ieško. Klauskite, kaip jie įsivaizduoja didžiausius šios pozicijos sunkumus ir kokios savybės jo nuomone yra svarbiausios. Tuomet galite pritaikyti savo atsakymus prie jų reikalavimų ir tapti idealiu kandidatu.

Po interviu

Kai pokalbis baigsis, atsistokite tiesiai, padėkokite už jo sugaištą laiką, tvirtai paspauskite jo ranką, žvelkite tiesiai į akis ir šypsokitės. Pasakykite, kad laukiate iš jo žinių. Tuomet grįžęs namo, dar padėkokite elektroniniu ar paprastu paštu.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *