5 būdai, kaip sutaupyti pinigų maisto sąskaita, bet turėti daugiau ant savo stalo

Taupymas maisto saskaitaParadoksalu, bet Afrikoje žmonės neturi ką valgyti, o mes kiekvieną mėnesį, vidutiniškai išmetama apie 100 Lt ar daugiau vertės maisto, kuris nebuvo suvalgytas, o gal ne pamirštas. Šie patarimai nėra tokie, kuomet turėsite atsisakyti tam tikrų malonumų ir pasmaguriavimų. Ne, jei viskas planuojama teisingai, Jūs netgi atrasite papildomų pinigėlių savo maistinėms silpnybėms. Tad, kokia gi ta paslaptis?

Susipažink su savo šaldytuvu

Taupymas turėtų prasidėti nuo šaldytuvo durelių. Tiesiog atidarykite ir patikrinkite galiojimo laikus. Kiek kartų patikrinę dešrelių ar kumpio galiojimo datas atradote, kad jie jau nebetinkami naudoti ir juos išmetėte?

Mėsa, žuvis ir pagamintas maistas yra brangiausi produktai, tad turėtumėte įprasti tikrinti jų galiojimo datas. Jeigu manote, kad nesuvalgysite – dėkite į šaldiklį, arba paruoškite vakarienei.

Pieno produktai dažnai užmirštami, nes padedami šaldytuvo gale. Jei sūris suseno, sutarkuokite jį ir sumaišę su džiūvėsėliais, panaudokite kaip gardų apkepo viršų, arba pakepinkite su trintomis bulvėmis.

Naudokite jogurtą su vaisiais arba kaip skanų pagardą pusryčių dribsniams.

Kai grįžtate iš parduotuvės, geriausia būtų viską, ką tik įmanoma, iškart dėti į šaldiklį. Jei pirkote didelį, kelioms porcijoms tinkantį vištienos ar žuvies gabalą, patartina jį padalinti ir užšaldyti mažesnėmis porcijomis.

Atsargų spintelė

Spintelėje ir šaldiklyje turėkite pakankamai atsargų, kuriuos Jūsų šeima mėgsta, kaip įvairių rūšių konservuoti produktai, džiovinti ar šaldyti produktai, ir pan. Konservuotos pupos, užšaldytos daržovės, mėsa, žuvis, džiovinti vaisiai, makaronai, riešutai, ryžiai ir kitos kruopos pasižymi ilgu galiojimo laiku, tai reiškia, kad Jūs visuomet turėsite produktų skaniam patiekalui arba likučiams pagardinti.

Patarimas: pakeiskite produktą, kurį jau panaudojote. Tam padės raštelis ant spintelės – iškart užsirašykite produktus, kuriuos sunaudojote ir įtraukite į savo pirkinių sąrašą.

Naudokitės spintelės atsargomis, norint sukurti šedevrą iš likučių:

  • Atliekami švieži pomidorai gali būti sumaišomi su konservuotais, ir panaudojami picai.
  • Likusią vištieną sumaišykite su virtais ryžiais ir paruošite nuostabias vasaros salotas.
  • O maltą mėsą galite sumaišyti su konservuotais lęšiais.

Angliavandenių kontrolė

Kiekvieną dieną mes naudojame tokius pagrindinius produktus, kaip duona, ryžiai, bulvės ir makaronai, kurių nemaži kiekiai eina tiesiai į šiukšlių dėžę. Apskaičiuokite kiekius prieš gamindami. Pavyzdžiui, vienas pilnas puodelis ryžių gali pamaitinti 4 suaugusius.

Jei mėgstate skrudintą duoną, bet nespėjate suvalgyti viso kepaliuko, laikykite ją supjaustytą šaldiklyje – visuomet turėsite paruošto skanėsto. Tereiks tik įdėti į skrudintuvą.

Likučiai

Neįtikėtina, kiek valgių galite paruošti iš vienos vištos. Jei savaitgalį mėgavotės kepta vištiena, iš likučių galite pagaminti nuostabų karį ar risoto. Arba išvirti ir panaudoti sriubai arba kitoms atsargoms.

Jei keptuvėje liko truputis maisto, sudėkite jį į šaldytuvą ir užšaldykite. Taip turėsite paruošto maisto (na ir kas, kad tik vienam asmeniui). Mažesnes porcijas galite tiesiog sutrinti į košelę ir turėsite maistelio savo mažyliui.

Seną duoną sutrinkite virtuviniu kombainu ir turėsite džiūvėsėlių, kuriuos taip pat galite laikyti šaldiklyje. Tą patį galite padaryti su pyragu ar sausainiais ir panaudoti, kaip papuošimą pudingams ar trupininiams kepiniams.

Vyno ar alaus likučius užšaldykite ledukų formelėse ir panaudokite kepsniams arba troškiniams paskaninti.

Išpjaustykite obuolio supuvusias vietas ir jį pakepinkite su dešrelėmis, arba panaudokite obuolių pyragui.

Neišmeskite pajuodavusių bananų, sutrinkite juos ir dėkite į grietinėlę – gausite super-duper greitą pudingą, kurį vaikai tiesiog dievina.

Įdėkite šiek tiek fantazijos, ir sukursite nuostabių valgių iš vakarykščių likučių bei sutaupysite.

Planuokite

Maisto planavimas yra vienas iš efektyviausių būdų sutaupyti ir sumažinti išmetamo maisto kiekį.

Prieš einant apsipirkti, patikrinkite savo atsargas ir sudarykite sąrašą, taip neįsigysite produktų, kurių jau turite.

Paklauskite šeimos, ką ji norėtų valgyti šią savaitę. Taip galėsite lengviau sudaryti maisto sąrašą, bei žinosite, ką ruošti pietums.

Laikantis šių paprastų patarimų, turėsite ne tik daugiau ant savo stalo, bet ir savo kišenėje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *