10 patarimų, kaip parašyti „superinį“ gyvenimo aprašymą (CV)

Ieškant darbo, Jūsų gyvenimo aprašymas (CV) gali būti tik bilietas į kitą etapą, suteikiantis galimybę darbo pokalbiu su potencialiu darbdaviu. Tačiau, kaip įsitikinti, kad Jūsų CV bus pridėtas prie tinkamos pokalbiui krūvelės, o neatsidurs šiukšlių dėžėje? Čia rasite patarimų, kaip sukurti sėkmingą CV bei užsitikrinti galimybę į interviu.

kaip-rasyti-cv

Tvarkinga pradžia

Nėra teisingų ar klaidingų CV rašymo būdų, tačiau turite nepamiršti svarbiausių dalykų: asmeniniai duomenys, kontaktai, išsilavinimas ir kvalifikacijos, darbo patirtis, svarbūs įgūdžiai norimam darbui, pomėgiai, pasiekimai ir hobiai, ir rekomendacijos.

Svarbiausia – pateikimas

Sėkmingas gyvenimo aprašymas visuomet yra atsargiai ir švariai pateikiamas, atspausdintas ant švaraus, šiugždančio balto popieriaus. Rinkitės A4 formato popieriaus lapą.

Nepamirškite CV „karštųjų taškų“ – pirmojo puslapio viršutinė vidurinė vieta yra ta, kur darbdavio akys nuklysta natūraliai, tad įsitikinkite, kad svarbiausia informacija yra pateikta būtent šioje vietoje.

CV turėtų būti ne daugiau kaip dviejų A4 formato puslapių

Gyvenimo aprašymas turi būti aiškus, glaustas ir atspindėti svarbiausius dalykus be jokių dvejonių. Potencialus darbdavys iš CV nori išgauti kuo daugiau ir kuo greičiau. Tad jei viskas jį tenkina, didesnė galimybė būti pakviestam į pokalbį. Darbdaviai gauna šimtus CV, todėl jie jų neskaito nuo pradžios iki galo. Daugelis jų nusprendžia apie CV peržvelgęs skyrius, todėl nerašykite daugiau nei dviejų lapų.

Supraskite darbo aprašymą

Paslaptis yra darbo aprašyme, todėl perskaitykite visas detales. Užsirašykite ir pasižymėkite tas vietas, kurias Jūs galite atitikti, o kurias ne. Savybes, kurių stokojate, įrašykite prie įgūdžių, kuriuos galite pritaikyti. Tarkim, jeigu darbo reikalavimuose yra klientų aptarnavimo patirtis, galite žymėti bet kokį su pardavimais susijusį darbą, netgi jei tai būtų pagalba mokant mokesčius ar pan. Tai parodys, kokius įgūdžius turite, ir kaip jie gali būti pakeičiami.

Gyvenimo aprašymą pritaikykite konkrečiai pozicijai

Kai išsiaiškinsite darbo reikalavimus ir kaip Jūs galite tikti šiam darbui, parašykite CV specialiai šiai darbo vietai. Atsiminkite, nėra bendrų CV – kiekviena CV turi atitikti tam tikros pozicijos reikalavimus. Tad nepatingėkite ir nesitikėkite, kad bendri gyvenimo aprašymai veiks taip pat kaip ir specifiniai.

Sukurkite unikalius CV kiekvienam darbui atskirai. Nereikia perrašyti visko, tiesiog pritaikykite konkrečias detales, kurių reikalauja darbo aprašymas.

Maksimaliai išnaudokite įgūdžius

Nepamirškite pažymėti svarbiausių įgūdžių, kurie leistų Jums išsiskirti iš minios. Tai galėtų būti: bendravimo įgūdžiai, kompiuteriniai įgūdžiai, darbas komandoje, problemų sprendimas, kitų kalbų mokėjimas. Įgūdžiai gali atsirasti iš įvairiausių vietų, pagalvokite, ką darėte, kai augote, galbūt priklausėte vietinei sporto komandai ar savanoriavote – viskas svarbu.

Kiek įmanoma pasinaudokite pomėgiais

Pažymėkite dalykus, kurių ieško darbdavys. Kiekvieną jų atskirai apibūdinkite. Įtraukite visas detales, kurios rodo, koks įvairiapusiškas, įdomus ir įgūdęs esate. Neminėkite pasyvių pomėgių tokių, kaip televizoriaus žiūrėjimas, vienišių hobiai, kurie parodytų, kad stokojate įgūdžių bendravime su žmonėmis.

Maksimaliai išnaudokite patirtį

Naudokite kategorišką ir pozityvią kalbą darbo patirties dalyse. Įtraukite tokius žodžius, kaip „įgijau“, „organizavau“, „pasiekiau“ ir pan. Bandykite susieti įgūdžius, kuriuos įgijote praeitame darbe, su naująja pozicija. Pavyzdžiui: „Darbo patirtis susijusi su darbu komandoje“ ar „Ši pozicija buvo susijusi su planavimu, organizavimu ir vadovavimu, kadangi buvau atsakingas už žmonių grupę“.

Rimtai imkitės vertingų įgūdžių ir patirties, kurią įgijote, netgi jei dirbote restorane – bet kokia maža detalė gali padėti.

Įtraukite rekomendacijas

Rekomendacijos turėtų būti iš Jūsų buvusių darbdavių, kurie galėtų laiduoti už Jūsų įgūdžius ir patirtį. Jeigu niekada nedirbote, galite naudoti mokytojo ar kuratoriaus pagyrimą. Stenkitės įtraukti dvi rekomendacijas, jei yra galimybė.

Atnaujinkite savo gyvenimo aprašymą

Būtina karts nuo karto patikrinti savo CV bei pridėti naujų įgūdžių ar patirties. Pavyzdžiui, jeigu savanoriavote ar atlikote naują projektą, įsitikinkite, kad įrašėte į CV – potencialūs darbdaviai visuomet žavisi tais, kurie stengiasi įgyti naujos patirties ir įgūdžių.

Gyvenimo aprašymo forma gali būti įvairi. Svarbiausia, kad ji būtų tvarkinga ir lengvai skaitoma bei suprantama. Štai keli pavyzdžiai:

Pavyzdys Nr 1

Pavyzdys Nr 2

Pavyzdys Nr 3

Pavyzdys Nr 4

Pavyzdys Nr 5

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *